ژئورادار

GPR

یکی از عمده دلایل نیاز به حفاری در محیط­ شهری و یا حتی در محوطه ­های صنعتی و مسکونی نیاز به شناسایی محل و عمق تجهیزات زیرزمینی مانند لوله­ ها و کابل­ ها اشاره کرد. بطور مثال برای تطبیق نقشه­ های اجرایی با پروژه اجرا شده و یا بررسی امکان حفاری در یک نقطه نیاز است که محل و راستای زیرساخت­های کارگذاشته شده را بدانیم. همچنین تعمیر خطوط لوله یا کابل در صورت عدم وجود نقشه ­های اجرایی نیاز به حفر گمانه و اتلاف هزینه و زمان زیاد برای تعیین محل دقیق آنها خواهد داشت. در این راستا شرکت سازه شریان زرتاج اقدام به تامین دستگاه­های ژئورادار یا رادارهای نفوذی زمین (GPR) نموده است. این دستگاه­ها بوسیله امواج اقدام به شناسایی اجسام زیر زمینی نموده و طی یک پیمایش می­توان خطوط لوله، کابل و یا هر اشیا دیگر را از روی سطح زمین تشخیص داد. این شرکت بوسیله اخذ نمایندگی رسمی یکی از بهترین تامین کننده این نوع رادارها و به کمک متخصصین اقدام به مشاوره، تامین تجهیزات و انجام پروژه ­های پیمایش ­های غیرمخرب زیرسطحی می­نماید. این تجهیزات در فرکانس ­های مختلف با عمق­ های نفوذ مختلف بطور مثال تا 15 متر با وضوح مختلف ارائه می­دارد.

Untitled2g2برای این تجهیزات کاربردهای بسیار گسترده­ای می­توان متصور بود. بطور مثال در اکتشافات باستان شناسی  و نیز مین یابی در کاربردهای نظامی بطور موفق مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از بهترین کاربردهای این تجهیزات در تشخیص نواحی مستعد فرونشست است. فرونشست زمین در مناطق شهری است که گاهی به صدر اخبار می رسد و باعث ایجاد آسیب ها و خسارات فراوانی می شود. یکی از کاربردهای مهم این تجهیزات امکان پیش بینی این اتفاق از طریق مشاهده تغییرات در محیط خاک زیر زمینی است. به این طریق می توان این آسیب ها را به سرعت تشخیص و برای اصلاح اولویت بندی نمود.

g3

تجهیزات و دستگاه های آماده فروش

بر اساس نمایندگی انحصاری تجهیزات کمپانی ترانزینت در ایران، محصولات و تجهیزات ژئورادارهای این شرکت با فرکانس های کاری و توانایی های مختلف ارائه می شود.

مزایای اصلی:

123

دستگاه های آماده فروش

جدول

آدرس: اصفهان،خیابان هزارجریب،دانشگاه اصفهان،مرکز کارآفرینی،شرکت سازه شریان زرتاج
تلفن:03137932363
دورنگار:03137932363
ایمیل:info@nodig.ir
اینستاگرام:www.Instagram.com/Zartajco
تلگرام:Telegram.me/Zartajco
آپارات:www.aparat.com/zartajco