سازه شریان زرتاج

شرکت سازه شریان زرتاج به­ عنوان یک همکاری بین­ المللی برای توسعه و بسط تکنولوژی حفاری بدون ترانشه در ایران ایجاد گردید. توسعه سریع این تکنولوژی با توجه به مزیت­ های فراوان اقتصادی و فنی، استراتژی اصلی این مجموعه است. تکنولوژی­ های حفاری بدون ترانشه که Trenchless Technology که اصطلاحا ­No-Dig نامیده می­شوند شامل طیف وسیعی از اقدامات برای جلوگیری از نیاز به حفر زمین برای نصب و یا تعمیر خطوط لوله، شریان­ ها و یا خطوط ارتباطی است. این روش­ها در 20 سال اخیر به اصلی­ ترین انتخاب برای حفاری در محیط­ های شهری انتخاب شده است.

حفاری­های افقی جهت دار (Horizontal Directional Drilling)که اصطلاحا HDD نامیده می­شوند شامل دستگاه­ های حفار، مته­ ها، گل­ حفاری و سایر تجهیزات مرتبط هستند که می­توانند عملیات حفر سوراخ با قطرهای مختلف از یک اینچ (برای جایگذاری کابل­ها و سیم­ها) تا قطر 56 اینچ برای جایگذاری لوله­ های مختلف مورد استفاده قرار داد. مجموعه شرکت سازه شریان زرتاج با اخذ نمایندگی از معتبرترین تولید کننده این تجهیزات مشاوره در انجام، تهیه و فروش کلیه دستگاه­های مرتبط با حفاری افقی را دارد

حفاری در محیط های شهری معضل بسیار بزرگی از منظر اقتصادی و اجتماعی ایجاد می کند. تکنولوژی ارائه شده توسط این شرکت شامل مهندسی، طراحی، ارائه دانش فنی و تهیه و تطبیق ماشین آلات برای ساخت یا تعمیر خطوط لوله بدون نیاز به حفاری سطح زمین است. این تکنولوژی با استفاده از فراهم آوری ماشین آلات خاص و ارائه خدمات فنی مبتنی بر دانش مهندسی منجر به انجام موفق این روش در جایگذاری و تعمیر خطوط زیر زمینی بدون نیاز به حفاری سطح زمین نموده است. جایگزینی روش های سنتی به وسیله روش های مدرن حفاری بدون ترانشه، نیاز به آموزش، ارایه فنی، اجرای پایلوت، ساخت تجهیزات مرتبط، ورود تجهیزات مرتبط و بومی سازی آنها دارد که این شرکت در تمامی زمینه های فوق فعالیت می کند.

این شرکت با همکاری دانشگاه اصفهان اقدام به برگزاری اولین کنفرانس بین المللی با موضوع حفاری بدون ترانشه نمود که با حضور متخصصین و اساتید بین المللی برگزار گردید.  همچنین این شرکت همکاری متقابل با انجمن ها و دانشگاه های خارجی که در این زمینه فعال بوده اند را برقرار کرده است. انجمن های حفاری بدون ترانشه آلمان، چین، ترکیه، اکراین، هنگ کنگ و دانشگاه های معتبر دنیا نظیر دانشگاه لوییزیانا تک، تگزاس، آلبرتا، نفت چین، برلین با این شرکت در ارتباط بوده و علاوه بر شرکت در کنفرانس ذکر شده و حمایت از آن، در زمینه همکاری های لازم جهت انجام پروژه های مرتبط فعال هستند.

دستگاه های حفاری افقی جهت دار

ژئورادار (Ground Penetration Radar)

لوله رانی کوبشی

لوله رانی فشاری

همکاری های بین المللی و نمایندگی های انحصاری

آدرس: اصفهان،خیابان هزارجریب،دانشگاه اصفهان،مرکز کارآفرینی،شرکت سازه شریان زرتاج
تلفن:03137932363
دورنگار:03137932363
ایمیل:info@nodig.ir
اینستاگرام:www.Instagram.com/Zartajco
تلگرام:Telegram.me/Zartajco
آپارات:www.aparat.com/zartajco